O nás

Členové

Josef Lysoněk

bicí nástroje

Martin Koníček

klávesy, zpěv

Honza Grebík

basová kytara, zpěv

Ondřej Filák

kytara, zpěv

Historie

1993
Tento rok se dá považovat za počátek éry skupiny Reflexy jako autorské kapely. Vychází oficiální demokazeta autorských skladeb Všichni půjdem do ráje slavící velký úspěch u publika.
1994
Další demosnímek s vlastními písněmi nazvaný Síla v nás. Ze skladeb na obou demáčích se stávají hitovky, publikum si je rychle zamiluje a popularita překračuje hranice okresu Uherské Hradiště.
1995
Skupina se profesionalizuje. Baskytaristu Jindru Maňase nahrazuje kytarista, basista a autor Libor Plšek. Vychází první CD s názvem Všichni půjdem do ráje, jež vzniklo ve studiu C Citron Ostrava, náležící k nejlepším studiím v ČR. Kmotrem se stal Palo Habera. K albu vznikly dva videoklipy, a to k písničkám Do ráje a Neříkej, jež byly odvysílány v hitparádách ESO a SOS TV Premiéra (dnešní Prima). Reflexy definitivně opouští pozici regionální skupiny.
1997
Album s názvem Nové touhy tentokrát pokřtil Janek Ledecký. Ke dvěma skladbám, titulní Nové touhy a Poraněná, byly natočeny videoklipy, jež byly prezentovány ve Snídani s Novou a v hitparádě SOS TV Prima.
1998
Třetí CD Sluneční s videoklipem na titulní skladbu. Kmotry se stali vsetínští hokejisté v čele s Jiřím Dopitou. Reflexy se představili i v mnoha televizních pořadech, např. Rande na TV Nova, Rozjezdy pro hvězdy, Český bodyguard, Rychlý prachy, čímž oslovili publikum po celé republice.
1999
Vydání alba Ty jsi divoká provází podpis s vydavatelstvím BMG (předchozí desky vznikaly ve vlastní režii). Jako singly byly vybrány skladby Ty jsi divoká, která se stala jedním z největších hitů kapely a Andělský oči, na kterou byl natočen videoklip, jenž se prezentoval v pořadech Medůza, ESO atd.
2000
Koncem září vydávají Reflexy již své páté album s názvem Česká (druhé pod značkou BMG). Dne 9. září 2000 odchází z kapely kytarista Feris Kuřina, jenž se rozhodl věnovat pouze podnikatelským aktivitám. Hru na kytaru po něm převzal Libor Plšek, doposud hrající na baskytaru. Tím se změnila sestava z pěti členů na čtyři.
2000
6. října 2000 - nejsmutnější událost v historii skupiny - tragická smrt zpěváka Jardy Garguláka zasáhla nejen spoluhráče, ale také všechny věrné fanoušky. Po této události přerušují Reflexy na krátkou dobu svoji činnost.
2001
Přechodné období hledání nové tváře kapely, ve kterém se na podiu krátce vystřídali hostující Jarek Plšek (ex Argema, bratr kytaristy Libora) a Jiří Bartas (ex Generace). Od příchodu nového člena Dušana Říkovského se skupina konečně opět stabilizovala a po tragickém úmrtí Jardy Garguláka odbourala i post sólového zpěváka. Lídrem skupiny se stává kytarista Libor Plšek, kterého na vystoupeních ve zpěvu doplňuje baskytarista Dušan Říkovský a klávesista Martin Koníček.
2002
Více než půldruhého roku po vydání CD Česká uvádí 1. května Reflexy na trh v pořadí šesté album s názvem Mám se líp, na kterém kapela předvádí svúj znovu nabitý optimismus a hudební lehkost. Cd doprovází dva rádiové singly Mám se líp a Buď si jistá. Natáčí se nový videoklip Číslo 5, který byl uveden v hitparádě na ČT1.
2004
Dušan Říkovský oznamuje ukončení svého působení v kapele z osobních důvodů. To však REFLEXY nijak zásadně nebrzdí - po bleskovém konkurzu nastupuje na post zpívajícího baskytaristy mladý a talentovaný multiinstrumentalista Ondřej Filák. Součastně s jeho příchodem vychází nové CD Mínus 7. K tomuto albu vydala skupina singl Hranice, úspěšně hraný v rádiích po celé ČR.
2008
Po čtyřech letech vydává skupina dlouho očekávané CD Nevšední Událost, které vzniká ve vlastním studiu. Do autorského dění se kromě stálých skladatelů Martina Koníčka a Libora Plška zapojuje i nejnovější člen Ondřej Filák - neobvyklý autorský potenciál tří tvůrčích osobností přináší melodičnost, lehkost, vtip a nadhled. Videoklip k singlu nazvaném Tím pádem je vysílán na TV óčko. Reflexy zahráli živě v dobrém ránu České televize a představují se v rádiích celé ČR...
2011
Kapela plánuje vydání Best Of alba a shromažďuje nápady na tři písně, jež měly obohatit výběr oblíbených hitovek jako bonusové novinky. Materiálu je však tolik, že vzniká nové řadové album nazvané Diamant. Po stejnojmenném singlu, zařazeném do radií, se objevuje i úspěšný videoklip Euforie.
2013
V tomto roce skupina slaví své dvacáté výročí. Vychází 2CD s největšími hity nazvané 20/the best of. Obsahuje 38 skladeb, včetně dvou novinek Rasputin a Tak si tu žijem. Sestavu na Výročním turné doplnil také původní kytarista a autor několika písní Feris Kuřina. Jako speciální host vystoupil i bratr zesnulého zpěváka - Josef Gargulák.
2016
V pořadí jedenácté album s názvem Proud mezi námi. Titulní píseň - romantický duet stejného názvu se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou slaví úspěchy nejen mezi fanoušky, ale na YouTube trhá kapelní rekordy ve sledovanosti. Na turné nechybí kromě Alžběty ani zpěvák Jarda Bobowski s kapelou Premier, jež na CD také hostoval...
2018
Reflexy slaví 25. výročí sérií tří úspěšných open-air megakoncertů v multimediálním programu. In memoriam se na vystoupení, pomocí velkoplošné obrazovky, objevuje i zesnulý zpěvák Jarda Gargulák. Jako hosté jsou pozváni moravští souputníci - skupina Argema a slovenská kapela Helenine oči.
2019
Začíná příprava na vydání nového alba. Po úspěšné letní sezoně, v jejímž průběhu se Reflexy představují i na slovenských podiích, vychází na podzim nový videoklip ke 25. výročí hitu Ty jsi divoká. Ve speciální verzi písně se představují hostující zpěváci: Jarda Hnilica (Argema), Jarda Bobowski (Premier), Fany Michalík (Limetall), Alžběta Kolečkářová a Pepa Gargulák. V listopadu skupina představuje i videoklip k plánovanému novému albu Když za srdce tě chytím.
2020
Reflexy vyráží na turné s novou deskou. Nese název Když za srdce tě chytím. Stejně jako singl, k němuž byl natočen i videoklip. Ten nese skutečný příběh o statečnosti a odhodlání manželů Guryčových z Rožnova pod Radhoštěm, kteří pečují o syna s velmi vzácným syndromem. Plánované turné k vydání CD je bohužel přerušeno po pouhých dvou koncertech zásluhou pandemie COVID-19, jež zastavuje veškeré kulturní dění nejen v České republice, ale i ve světě.
2021
V mezidobí pandemie probíhá úspěšné letní turné a kapela představuje nový rodinný videoklip alchymista, v němž vystupují i děti členů kapely.
2023
30. výročí Reflexy slaví sérií úspěšných open air koncertů v multimediálním pojetí, tématicky zaměřených na historii, ale i současnost skupiny. Vychází výběr 40-ti skladeb pod názvem REFLEXY 30 / největší hity, k němuž se představují dva nové videoklipy na skladby Patříme k sobě a Vlezu ti do hlavy
2024
Zpěvák a kytarista Libor Plšek po 29 letech končí v kapele. Reflexy přijímají nového člena Honzu Grebíka, který obsazuje post zpěváka a baskytaristy v jednom. Ondřej Filák, jenž dosud obsluhoval basovou linku se ujímá sólové kytary, a skupina zahajuje sezónu pod názvem Nová krev tour.